اینم یه آموزش رجیستری برای ویندوز مدیا پلیر !!!

برنامه ویندوز مدیا پلیر در حال حاضر یکی از عام ترین برنامه هایی است که در سیستم عامل ویندوز برای پخش فایلهای صوتی و ویدیویی توسط کاربران مورد استفاده قرار میگیرد و اکثر کاربران ویندوز با این برنامه آشنایی دارند.در این مقاله قصد داریم چندین ترفند عام رجیستری را که در مورد ایجاد تغییراتی خاص در این برنامه استفاده میشود را به شما آموزش دهیم. در این مقاله شما موارد زیر را فرا خواهید گرفت :غیرفعال کردن پیغام Upgradeحذف آخرین Play Listپنهان کردن پنجره Anchor تغییر عنوان پنجره مدیا پلیرحذف کردن عناصر مختلف از مدیا پلیر ارسال شناسه کاربر در مدیا پلیرقفل کردن Skin انتخاب شده برای مدیا پلیرفعال کردن ویژگی های مربوط به DVD در مدیا پلیربرای فراگیری این موارد با ادامه مقاله همراه باشید.
غیرفعال کردن پیغام Upgradeبا این کار پیغام Upgrade ای که موقع نصب یک نسخه جدیدتر مدیا پلیر ویندوز ظاهر می شود غیر فعال می شود. به آدرس زیر بروید : HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MediaPlayer\PlayerUpgradeدر صفحه سمت راست در یک فضای خالی راست کلیک کنید و از آنجا New و از منوی باز شده String Value را انتخاب کنید و نام آنرا AskMeAgain بگذارید . سپس روی آن کلیک کرده و در قسمت Value Data عبارت No را بنویسید.با این کار Upgrade مربوط به مدیا پلیر خذف می شود . برای فعال کردن مجدد این پیغام مقدار Yes را به جای No قرار بدهید.
حذف آخرین Play Listبا این کار می توانید آخرین فایل ها و URL های استفاده شده را از History مربوط به مدیا پلیر ویندوز حذف کنید. برای حذف لیست فایل هایی که آخرین بار پخش شده اند به این آدرس بروید :HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\MediaPlayer\Player\RecentFileListو برای حذف لیست URL ها به این آدرس بروید :HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\MediaPlayer\Player\RecentURLListموارد مورد نظر خود را Delete ( حذف ) کنید.
پنهان کردن پنجره Anchor وقتی در حالت Skin از مدیا پلیر استفاده می کنید ، پنجره ای با نام Anchor نمایش داده می شود که به نظر ک چیز ضائد و اضافی است.برای حذف این پنجره به آدرس زیر بروید :HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\WindowsMediaPlayerبا راست کلیک کردن در صفحه سمت راست و با راست کلیک کردن از منوی باز شده یک DWORD با نام DoNotShowAnchor بسازید و مقدار آنرا 1 قرار دهید تا پنجره Anchor حذف شود . برای نمایش دادن این پنجره عدد 0 را به جای 1 قرار دهید.نکته : این ترفند برای مدیاپلیر با ورژن 8 به بالا کاربرد دارد.
تغییر عنوان پنجره مدیا پلیربا این ترفند می توانید عنوان برنامه را تغییر دهید و عنوان دلخواه خودتان را جایگزین کنید. به آدرس زیر بروید :HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\WindowsMediaPlayerدر این صفحه یک String با نام TitleBar بسازید و روی آن کلیک کنید و متن دلخواه خود را بنویسید.
حذف کردن عناصر مختلف از مدیا پلیر عناصر متعددی روی مدیا پلیر موجود است که ممکن است برای ما کاربردی نداشته باشد. اگر می خواهید بعضی از این عناصر را حذف کنید به آدرس زیر بروید :HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\WindowsMediaPlayerشما می توانید در اینجا عناصر Radio Bar , Media Favorite , Find New Station را حذف کنید . برای حذف هر کدام باید یک DWORD بسازید و با توجه به زیر نام مناسب را انتخاب کنید و مقدار آنرا برابر 1 قرار دهید تا حذف شود . برای فعال کردن مقدار 1 را به 0 تغییر دهید.Radio Bar = NoRadiaBarMedia Favorite = NoMediaFavoriteFind New Station = NoFindNewStation
ارسال شناسه کاربر در مدیا پلیردر زمان برقرار ارتباط راه دور با یک شبکه تلویزیونی یا رادیویی معمولا یک شناسه خاص توسط مدیا پلیر ارسال می شود . ترفند زیر ارسال یا عدم ارسال این شناسه را کنترل می کند.به آدرس زیر بروید :HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\MediaPlayer\Preferencesیک Binary با نام SendUserGUID بسازید , جهت ارسال شدن شناسه خاص ( GUID ) عدد 1 و جهت عدم ارسال عدد 0 را بنویسید.
قفل کردن Skin انتخاب شده برای مدیا پلیراین ترفند به شما این امکان را می دهد تا یک Skin خاص برای مدیا پلیر تعریف کنید و آنرا قفل کنید . با این کار سایر کاربران نمی توانند به ویژگی هایی که برای Skin تعریف شده دسترسی پیدا کنند . برای این کار به آدرس زیر بروید :HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\WindowsMediaPlayerیک String با نام DefaultSkin ایجاد کرده و آنرا برابر با نام Skin مورد نظر قرار دهید.توجه : حتما نام Skin را به طور کامل وارد کنید ( مانند : Classic.wmz )حالا یک DWORD با نام SetAndLockSkin بسازید و آنرا برابر با 1 قرار دهید تا skin قفل شود. نکته : این ترفند برای مدیاپلیر با ورژن 8 به بالا کاربرد دارد.
فعال کردن ویژگی های مربوط به DVD در مدیا پلیربا استفاده از این ترفند می توانید از مدیا پلیر برای نمایش DVD ها استفاده کنید.به آدرس زیر بروید :HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\MediaPlayer\Player\Settingsیک String با نام EnableDVDUI ایجاد کنید و آنرا برابر با Yes قرار دهید تا توابع کنترل کننده DVD در مدیاپلیر فعال شود.
این ترفندهای برای تمامی ویندوزها قابل استفاده می باشند.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد